ua

Льотна куртка А-2 - символ американського пілота. Частина перша

Нагороди та відзнаки тільки у вигляді залізних прикрас, які надягають по великих святах? В американських ВПС під час Другої Світової все було зовсім інакше.

Льотна куртка - дорога як крила

Льотна шкіряна куртка А-2 презентувалася молодому офіцеру ВПС після закінчення початкового курсу, але до здачі випускних іспитів. Під час війни це був символ, оберіг і найдорожчий скарб для кожного пілота. Куртка була продовженням свого власника і невід'ємною складовою цього тріо: льотчик, його льотний одяг і крила його сталевого товариша.

Американські пілоти 379 ескадрилії в льотних куртках А-2 під час війни

Американські пілоти ескадрилії 379 винищувального ВПС США захопили німецький Мессершмітт.
Лейтенант
Роберт Хаген каже своїм товаришам про подію.

Символ американського пілота

Авіатори тих часів пишалися своїми куртками не менше, аніж літаками. У міру просування по службі офіцери часто додавали або міняли нашивки ескадрилій, свої відмітні знаки. Кожна куртка - це було свого роду витвір мистецтва, кожна зі своїм малюнком, навіть не малюнком, а картиною на спині. Ці роботи зображували машини їх власника, або картинки нанесені на корпус даного літака. На льотних куртках екіпажів бомбардувальників з правого боку можна було побачити маленькі бомбочки з кількості бойових вильотів. Незважаючи на те, що А-2 стала символом американського пілота, в 1943 році генерал Арнольд зупинив всі контракти щодо постачання цієї моделі для ВВС, тим самим не додав собі популярності серед підлеглих. Але неприборкні вояки все одно різними шляхами діставали А-2 і продовжували їх носити, доказом цього є численні фото пілотів F-82 і F-86, які брали участь в Корейській війні.

Льотна куртка А-2 деталі

Кожна куртка - це було свого роду витвір мистецтва

Куртка А-2 - помічник в бою

Пілоти штурмовиків, кабіни яких були утеплені, на відміну від бомбардувальників, могли з легкістю одягати в бій шкіряну куртку А-2. У підкладку деяких курток вшивались карти місцевості, де проводилася операція, які теоретично могли прийти на допомогу при катастрофі літака. Деякі підрозділи, наприклад, CBI і Літаючі тигри, на підкладках курток або на їх зовнішній стороні мали спеціальні записки з інформацією для місцевих жителів про винагороду, у разі надання всілякої допомоги пораненому льотчику.

Blood Chit - спеціальні записки з інформацією на льотній куртці А-2 для місцевих жителів про винагороду

Спеціальні записки (BloodChit) з інформацією для місцевих жителів про винагороду,
у разі надання всілякої допомоги пораненому льотчику

Пропозиція від Vintage Leder

У розділі Льотні куртки ми зібрали велику колекцію авіаційної шкіряною верхнього одягу. Ви можете знайти куртку А-2 в сучасному оформленні від різних торгових марок.

Сучасні льотні шкіряні куртки А-2 в розділі Льотні куртки інтернет магазину Vintage Leder

Для перехода в раздел Летные куртки, кликните на фото

Читайте також продовження історії льотної куртки А2.